W tle trwają pierwsze przetargi na prace związane z rozpoczęciem budowy linii tramwajowej przez Szczepin, na Popowice.  W związku z tym postanowiliśmy połączyć siły i wspólnie ze Stowarzyszeniem Ochrony Drzew „Miastodrzew” oraz naszymi sąsiadami z Serce Szczepina chcemy powalczyć o jak najkorzystniejszą dla naszych osiedli i ich mieszkańców formę nasadzeń kompensacyjnych. 

Przypomnijmy, w związku z pracami przy budowie linii tramwajowej przy ulicach Długiej oraz Popowickiej zaplanowano wycinkę około 400 sztuk drzew.

Na początek załączonym listem wysłanym na adresy:
 Wrocławskich Inwestycji
 Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu
 Biura Ogrodnika Miejskiego

pragniemy w imieniu naszych społeczności pozyskać jak najwięcej informacji na temat zaplanowanych nasadzeń (miejsca, charakter, gatunki drzew). Będziemy Was na bieżąco informować o postępach w tej sprawie. Bardzo liczymy na Wasze poparcie dla naszej akcji i szerzenie informacji o niej. Za wsparcie z góry dziękujemy także lokalnym mediom.

Statusy komunikacji:

28.11.2017

Z biura Wrocławskich Inwestycji otrzymaliśmy informację o braku istnienia dokumentu w sposób jasny i uszczegółowiony prezentującego plany nasadzeń kompensacyjnych wzdłuż trasy tramwajowej na Szczepin i Popowice. Zgodnie z pozyskaną informacją, obecnie trwają prace nad jego stworzeniem. Złożyliśmy prośbę o jego wysyłkę w momencie jego zamknięcia.

Sprawmy wspólnie, by ta część Wrocławia ucierpiała jak najmniej w związku z rozpoczynającymi się za moment na Szczepinie i Popowicach pracami. Powalczmy wspólnie o #zielonytramwaj!

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *