Witajcie Popowice! Wracamy do Was – tym razem z nową energią, ludźmi i lokalizacją i oczywiście całkowicie za darmo. Jedyne czego potrzebujemy to Wasze zaangażowanie. Zapraszamy na kolejną edycję akcji #popkurzacz!

CEL AKCJI
Nasze cele pozostają te same – propagowanie spotkań międzypokoleniowych oraz zachęcanie młodego pokolenia do dbałości o to, co jest im dane na własnym osiedlu. Nasze spotkania mogą się także stać okazją do lepszego poznania się i realizacji innych, jeszcze ciekawszych projektów na Popowicach.

WYBÓR LOKALIZACJI
W tej edycji wybieramy się na Polanę Popowicką. Jest to duży, często uczęszczany przez całe rodziny teren ze względu na duży zielony areał wzbogacony w atrakcje takie, jak plac zabaw, siłownię, oraz linowy plac zabaw (obok rzeźby „Samotność). Teren ten nie był sprzątany jeszcze przez #popkurzacz. W tej edycji pokażemy, że zarówno Park jak i sama Polana są dla nas ważne i walczymy o jego utrzymanie na różnych płaszczyznach.

Zgodnie z zasadą grupy #mojepopo : „łączymy a nie dzielimy” pokazujemy, że nie ma juz podziału osiedla na dwie części, tj. Popowice Park i Popowice Polana, jak utrwalone zostało to w głowach najdłużej mieszkającej na Popowicach części naszej społeczności. Chcemy skorzystać z okazji i przy okazji czynienia czegoś dobrego przełamywać te sztuczne naszym zdaniem podziały – bez dzielenia na lepszych, gorszych, czy też tzw. „tych z drugiej strony”.

Popowice są jedne. Co więcej – historycznie sięgają przecież aż po drugą stronę ul. Legnickiej, dlatego do akcji będziemy zapraszać także osoby z Popowic Południowych.

TERMIN AKCJI:
21.04.2018
Zapiszcie sobie termin w kalendarzach i przyjdzcie z rodziną i znajomymi, poznajmy się!


Napisz do nas w ile osób przyjdziesz. Podaj nam zapotrzebowania na rękawice ochronne – podaj wielkość (S/M/L) oraz ilość.
My wspólnie z partnerem akcji zapewnimy zarówno rękawice jak i worki do zebrania odpadów. Pisz do nas na adres: kontakt@mojepopo.org.pl

PODSUMUJMY:

#popkurzacz 2018 – edycja wiosenna
w ramach Światowego Dnia Ziemi
21 kwietnia 2018 sobota, godzina 11:00
Zbiórka przed głównym wejściem do Szkoły Podstawowej nr 5 ul. Jelenia 7

Strona wydarzenia na FB

UWAGA!
Podczas akcji zostanie przedstawiony ogólny zarys prokektu #zielonepłucapopowic, który zgłosiliśmy komisji #WBO.
Ogłoszenie oceny merytorycznej względem naszego projektu nastąpi po 31.05.2018. Do zobaczenia!

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *