To był warsztat, który od wielu miesięcy chcieliśmy zorganizować na naszym osiedlu. W zasadzie to od niego zaczęło się nasze snucie planów na temat działań oddolnych na Popowicach. Dziś, dzięki wsparciu szczepu harcerskiego Czarna 13-tka, możemy zakrzyknąć: hurra, zrobiliśmy to! Co więcej, zrobimy to przynajmniej jeszcze raz. 🙂 Wszystko nieodpłatnie!

Dziś z przyjemnością ogłaszamy nabór na kolejne spotkania w ramach akcji #PoPoMoc z ZHP. 14 kwietnia odbędzie się druga edycja warsztatów dla popowickich dzieci z udzielania pierwszej pomocy. O tym, jak ważna, wręcz krytyczna to umiejętność świadczą dziesiątki Waszych zgłoszeń. Musieliśmy je wszystkie ustawić w kolejce. Za moment na naszym profilu FB podamy Wam wszystkie szczegóły. W pierwszej kolejności będą zapisywane osoby, które zgłosiły się do nas jeszcze na etapie zbierania zapisów na I edycję. Tak wg nas będzie fair.

Poniżej prezentujemy Wam zdjęcia wykonane przez Pana Tomasza Kapłona oraz Panią Anię Tomaszewicz podczas zajęć w Miejskiej Bilibliotece Publicznej Filia Nr 10 przy ulicy Jeleniej 7.

Nasze podziękowania:
Dla Szczepu Czarna 13tka – za profesjonalizm, pełną gotowość do współpracy i otwartość na propozycje kolejnych warsztatów
Dla Pani Ani Tomaszewicz – za niesłabnącą chęć przyjmowania nas w bibliotece w sobotnie poranki/popołudnia niedopłatnie i z własnej woli w ramach działań osiedlowych. Jest Pani naszym lokalnym Aniołem i warto to na głos powtarzać!
Dla Magdy Umańskiej – liderki z ekipy Moje Popo – za w pełni profesjonalną koordynację działań i uśmiech na twarzy
– Dla Marcina Bronisławskiego – za zasypanie nas tonami materiałów opatrunkowych. Marcin, haj fajf!
Dla Delikatesów Inter Mix z Popowickiej 28 –  za zasponsorowanie wody mineralnej dla uczestników warsztatu!
–  Dla lokalnej Apteki (której nazwy ze względu na ustawę zakazującą działania reklamowe nie możemy wymienić) –  za zasponsorowanie folii nrc oraz płynów dezynfekcyjnych. Dzięki nim nasze zajęcia mogły przebiec w pełni sprawnie. Dziękujemy Wam!
–  Dla Pana Tomasza Kapłona z Rady Osiedla oraz Pana Karola Stryczka z Rady Zespołu Nieruchomości Nr 1 – za obecność, super zdjęcia i wsparcie w sieci. Panowie, pokazujecie, że można i warto jednoczyć się na Popowicach!

Do zobaczenia 14 kwietnia raz jeszcze w Bibliotece!

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *