Zapraszamy Was Popowiczanie do zapoznania się z projektem oświetlenia Polany i Parku Popowickiego, który zgłosiliśmy w tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt jest obecnie w fazie weryfikacji, czekamy na jej wyniki i bardzo liczymy, że we wrześniu będziemy mogli zaprosić Was do oddawania głosów na nasz pomysł.

wizualizacja autora projektu

Grupa Moje Popo zgłosiła projekt numer #55 :
POPOENERGIA – OŚWIETLENIE POLANY I PARKU POPOWICKIEGO.

Projekt osiedlowy: do 750 000 zł
Lider: Sławomir Ślepak (z ramienia grupy Moje Popo )

wizualizacja autora projektu
wizualizacja autora projektu

Opis projektu
– oświetlenie głównej alejki na polanie oraz w parku popowickim (łączna długości alejek do oświetlenia to prawie 1,5 km)
– główna alejka prowadzącą przez park i polane w stronę placu zabaw dla najmłodszych dzieci (długość ok. 330 metrów)
– aleja wokół polany (długość ok. 1155 metrów)
– montaż skrzynki elektrycznej zamykanej na klucz z możliwością podpięcia przedłużacza na wysokości wejścia na teren polany

teren polany widziany z lotu ptaka pod projekt #popoenergia

Uzasadnienie projektu
Po rozmowach oraz wysłuchaniu woli mieszkańców osiedla Lider wraz z grupą Moje Popo stwierdzili, że należy oświetlić wskazany teren. Na terenie tym brak jakiegokolwiek oświetlenia elektrycznego. Samo oświetlenie będzie miało wymierne korzyści w postaci zwiększenia bezpieczeństwa w godzinach wieczornych oraz umożliwi korzystanie z licznych atrakcji znajdujących się na terenie samej polany.
Dodatkowo uzasadniony jest montaż skrzynki elektrycznej zamykanej na klucz z możliwością podpięci np. przedłużacza. Umożliwi to organizację różnych wydarzeń kulturalnych, społecznych dla osób korzystających z tego terenu (np. kino plenerowe, wydarzenia sportowe dla rodzin z dziećmi).
Wszystko to uatrakcyjni park oraz polanę.

Już teraz liczymy na Państwa głosy!
Uatrakcyjnijmy życie naszej perły Popowic wspólnie! 🙂

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *