Co to jest WBO?
To skrót od słów Wrocławski Budżet Obywatelski.

Wrocławski Budżet Obywatelski (WBO) jest projektem nastawionym przede wszystkim na aktywizację mieszkańców. Urząd Miejski Wrocławia, dając mieszkańcom możliwość decydowania o ważnych dla nich inwestycjach, liczy na to, że:

  • wzmocni wśród wrocławian postawy obywatelskie i współodpowiedzialność za miasto,
  • pokaże mieszkańcom Wrocławia mechanizmy funkcjonowania miasta,
  • lepiej pozna potrzeby wrocławian.(info ze strony wroclaw.pl)


👉​ Przeczytaj więcej o zasadach WBO
👉​ Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Znajdź ją na oficjalnej stronie WBO Wrocław!

Które popowickie projekty zostały zakwalifikowane do głosowania?

Obejrzyj filmik!

 

#119 REWITALIZACJA FRAGMENTU PARKU W SĄSIEDZTWIE KOMPLEKSU „ORBITA” NA POPOWICACH

Zgłoszony projekt dotyczy fragmentu parku w najbliższym sąsiedztwie kompleksu hali, basenów, lodowiska ORBITA oraz osiedla Popowice. Do czasu budowy mostu Milenijnego teren ten stanowił integralną całość z Parkiem Zachodnim i był miejscem spacerów, rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców okolicznych osiedli. Po wybudowaniu mostu i infrastruktury obwodnicy ten fragment parku został odcięty i przestał spełniać dotychczasowe funkcje kompleksu zieleni miejskiej. Brak w nim ścieżek , które stanowiłyby logiczną całość, ławek, brakuje oświetlenia. Obecnie park sprawia wrażenie zaniedbanego i zapomnianego , a przecież powinien stanowić wizytówkę naszego miasta z uwagi na bezpośrednie sąsiedztwo obiektów, na których rozgrywane są zawody sportowe, targi, koncerty, również o randze międzynarodowej.

👉 czytaj więcej o projekcie na stronach WBO

#136 ZIELONE PŁUCA POPOWIC

Plan projektu jest prosty: zakłada posadzenie wokół polany 150 wyrośniętych drzew w celu szybkiego zazielenienie się okolicy. Zielony teren polany pozostanie w stanie niezmienionym, nie chcemy zmieniać jego naturalnego wyglądu. Nadal będzie dużym nie dzielonym zielonym terenem.
Dodatkowo planujemy postawienie pięciu zintegrowanych stanowisk odpoczynku. Każde takie miejsce będzie utwardzone, postawione będą trzy wygodne ławki z oparciem w formie litery U, kosza na śmieci oraz stojaka na rower. Całość otoczona zostanie niskim żywopłotem. Tak zaprojektowane miejsce pozwoli na komfortowe spotykanie się większej grupie mieszkańców i zintegrowanie się.
Całość projektu uzupełni boisko do gry w bule oraz betonowy stół do gry w piłkarzyki.

👉 czytaj więcej o projekcie na stronach WBO

POMÓŻ NAM WYPROMOWAĆ POPOWICKIE PROJEKTY NA OSIEDLU! DORZUĆ ZŁOTÓWKĘ NA
#WSPIERAMWBONAPOPOWICACH. DZIĘKUJEMY!

Jak i kiedy głosować?
Głosowanie będzie trwać na stronie wroclaw.pl/wbo w następujących dniach: 14.09.2018 – 01.10.2018

Jak zachęcić innych do głosowania?
Porozmawiaj
z rodziną z Wrocławia, z sąsiadem zza rogu, Twoją ulubioną Panią w sklepie. Opowiedz im, dlaczego warto głosować na zielone projekty na Popowicach.

Uświadom ich o prężnym rozwoju naszego osiedla – o kolejnych tonach betonu wylewanych na terenach dookoła nas – Port Popowice (czas realizacji tej inwestycji – minimum 10 najbliższych lat), Dorzecze Legnickiej – tysiące nowych mieszkańców.

Zachęć do aktywnego głosowania!

Proponowane przez popowickich liderów projekty to żywa odpowiedź na stopień urbanizacji naszej przestrzeni i zagarnianie kolejnych terenów zielonych. Chrońmy naszą zieleń – bez niej jakość życia jest dużo niższa i realnie przekłada się na stan naszego zdrowia i samopoczucia.

👉 Jeśli chcesz pomóc w namacalny sposób, śćiągnij tę ulotkę na dysk, wydrukuj ile razy chcesz i podziel się nią z sąsiadami! Dzięki Tobie nasze szanse wzrastają!

KLIKNIJ OBRAZEK, BY POBRAĆ
I WYDRUKOWAĆ ULOTKĘ!

 

Więcej
Bierzmy
Od miasta!

Dzięki Twojemu głosowi, to może się wydarzyć!
Dziękujemy! Moje Popo