UWAGA POPOWICE!

Po wielu latach posuchy, mamy zwycięstwo na Popowicach. Projekt #136 zwyciężył w kategorii projekty do 250.000 zł (zajął trzecie miejsce) i zostanie zrealizowany w najbliższych miesiącach na terenie Polany Popowickiej. Przed nami wiele konsultacji i dopilnowywania prawidłowej realizacji (znamy doświadczenia innych osiedli w tej kwestii).

Bez względu na to, co przed nami, wielkie, wielkie podziękowania dla wszystkich Was –  mieszkańców i przyjaciół Popowic. Hasło #działaćrazem przemieniło się w realny wynik. Nadal chcemy działać w taki właśnie sposób na naszym osiedlu.
Pozdrawiamy Was!

Ekipa Moje Popo

A oto parę dowodów na to, że walczyliśmy o jedność nie tylko na poziomie czysto symoblicznym, ale także praktycznym.
  ++++

Co to jest WBO?
To skrót od słów Wrocławski Budżet Obywatelski.

Wrocławski Budżet Obywatelski (WBO) jest projektem nastawionym przede wszystkim na aktywizację mieszkańców. Urząd Miejski Wrocławia, dając mieszkańcom możliwość decydowania o ważnych dla nich inwestycjach, liczy na to, że:

  • wzmocni wśród wrocławian postawy obywatelskie i współodpowiedzialność za miasto,
  • pokaże mieszkańcom Wrocławia mechanizmy funkcjonowania miasta,
  • lepiej pozna potrzeby wrocławian.(info ze strony wroclaw.pl)


👉​ Przeczytaj więcej o zasadach WBO
👉​ Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Znajdź ją na oficjalnej stronie WBO Wrocław!

Na które projekty głosować na Popowicach?
(kategoria: osiedlowe)

UWAGA! Głosowanie zakończyło się 1. października. Wyniki głosowania mieszkańców Wrocławia, w tym Popowic, poznamy do końca października. Będziemy informować Was na bieżąco. Dziękujemy Wam za aktywny udział w akcjach organizowanych przez nas i naszych partnerów na terenie osiedla. Dziękujemy także za każdy głos oddany na popowickie projekty WBO.
Do zobaczenia!


Na te projekty głosowaliśmy w tym roku:

PROJEKT DUŻY- BUDŻET: do 750.000 zł, autor: Leszek Nowakowski 
#119 REWITALIZACJA FRAGMENTU PARKU W SĄSIEDZTWIE KOMPLEKSU „ORBITA” NA POPOWICACH
Zgłoszony projekt dotyczy fragmentu parku w najbliższym sąsiedztwie kompleksu hali, basenów, lodowiska ORBITA oraz osiedla Popowice. Do czasu budowy mostu Milenijnego teren ten stanowił integralną całość z Parkiem Zachodnim i był miejscem spacerów, rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców okolicznych osiedli. Po wybudowaniu mostu i infrastruktury obwodnicy ten fragment parku został odcięty i przestał spełniać dotychczasowe funkcje kompleksu zieleni miejskiej. Brak w nim ścieżek , które stanowiłyby logiczną całość, ławek, brakuje oświetlenia. Obecnie park sprawia wrażenie zaniedbanego i zapomnianego , a przecież powinien stanowić wizytówkę naszego miasta z uwagi na bezpośrednie sąsiedztwo obiektów, na których rozgrywane są zawody sportowe, targi, koncerty, również o randze międzynarodowej.

STATUS PO ZLICZENIU GŁOSÓW: nie wybrany w głosowaniu (GŁOSÓW: 1 210)

👉 czytaj więcej o projekcie na stronach WBO

 

PROJEKT MAŁY – BUDŻET: do 250.000 zł, autor: Sławomir Ślepak
#136 ZIELONE PŁUCA POPOWIC
Plan projektu jest prosty: zakłada posadzenie wokół polany 150 wyrośniętych drzew w celu szybkiego zazielenienie się okolicy. Zielony teren polany pozostanie w stanie niezmienionym, nie chcemy zmieniać jego naturalnego wyglądu. Nadal będzie dużym nie dzielonym zielonym terenem.

Dodatkowo planujemy postawienie pięciu zintegrowanych stanowisk odpoczynku. Każde takie miejsce będzie utwardzone, postawione będą trzy wygodne ławki z oparciem w formie litery U, kosza na śmieci oraz stojaka na rower. Całość otoczona zostanie niskim żywopłotem. Tak zaprojektowane miejsce pozwoli na komfortowe spotykanie się większej grupie mieszkańców i zintegrowanie się.
Całość projektu uzupełni boisko do gry w bule oraz betonowy stół do gry w piłkarzyki.

STATUS PO ZLICZENIU GŁOSÓW: wybrany w głosowaniu (GŁOSÓW: 1 025)

👉 czytaj więcej o projekcie na stronach WBO

Jak i kiedy głosować?
Głosowanie będzie trwać na stronie wroclaw.pl/wbo w następujących dniach: 14.09.2018 – 01.10.2018

 

Tak promowaliśmy aktywne uczestnictwo w WBO na naszym osiedlu:
Oto dwie nasze oddolne akcje osiedlowe, podczas których chcemy namówić Was do głosowania na nasze WBO.
Kliknij na grafikę, by dowiedzieć się o nich więcej!

 

Tak zachęcaliśmy Was do informowania o WBO na Popowicach
Porozmawiaj
z rodziną z Wrocławia, z sąsiadem zza rogu, Twoją ulubioną Panią w sklepie. Opowiedz im, dlaczego warto głosować na zielone projekty na Popowicach.

Uświadom ich o prężnym rozwoju naszego osiedla – o kolejnych tonach betonu wylewanych na terenach dookoła nas – Port Popowice (czas realizacji tej inwestycji – minimum 10 najbliższych lat), Dorzecze Legnickiej – tysiące nowych mieszkańców.

Zachęć do aktywnego głosowania!

Proponowane przez popowickich liderów projekty to żywa odpowiedź na stopień urbanizacji naszej przestrzeni i zagarnianie kolejnych terenów zielonych. Chrońmy naszą zieleń – bez niej jakość życia jest dużo niższa i realnie przekłada się na stan naszego zdrowia i samopoczucia.

👉 Jeśli chcesz pomóc w namacalny sposób, śćiągnij tę ulotkę na dysk, wydrukuj ile razy chcesz i podziel się nią z sąsiadami! Dzięki Tobie nasze szanse wzrastają!

KLIKNIJ OBRAZEK, BY POBRAĆ
I WYDRUKOWAĆ ULOTKĘ!

GŁOSUJ JUŻ TERAZ >> GŁOSUJĘ!

Więcej
Bierzmy
Od miasta!

Dzięki Twojemu głosowi, to może się wydarzyć!
Dziękujemy! Moje Popo