Drodzy Sąsiedzi,
Przypominamy Wam, że mamy jako osiedle na swoim koncie sukces w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Nasz projekt #136 Zielone Płuca Popowic – wtedy realizowany w pełnej osiedlowej jedności – dziś nabrał już realnych kształtów – by się przekonać, wystarczy wybrać się na Polanę Popowicką. Tutaj historia tej walki i … zwycięstwa! )

🗣️ 🗣️🗣️ Drodzy Państwo,
W roku 2020 mamy realną szansę powtórzyć sukces – tym razem w ramach dużo większego i już międzyosiedlowego projektu – #33 Górka Szczepińska/Zdrowia – Reaktywacja!

Proszę pamiętać, od dziś możemy już głosować. I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz: głosujemy dwoma dużymi osiedlami na projekt, który może dać wiele radości i atrakcji całemu naszemu rejonowi. Temu, który zmienia się na naszych oczach (vide: tramwaj na Popowice, nowe osiedla, nowe inwestycje w Przedszkole 104 oraz wygląd ulicy Niedźwiedziej, etc.)

I właśnie a propos tramwaju, postanowiliśmy zachęcić Państwa do głosowania na projekt osiedlowy #39 Restauracja zabytkowych bram wjazdowych w Zajezdni Popowice. Dlaczego?

Wierzymy, że była zajezdnia przy Legnickiej to ważny punkt identyfikacyjny dla naszego osiedla. Teren zdecydowanie zaniedbany, ale za to bardzo przez nas na Popowicach ceniony. A zatem, wspólnie z Klub Sympatyków Transportu Miejskiego zachęcamy Państwa do oddawania głosów na projekt #39!

Poniżej prezentujemy opisy obu projektów: ponadosiedlowego oraz osiedlowego. GŁOSUJMY i WYGRYWAJMY! <3

Projekty popowickie w ramach WBO 2020. Głosuj już teraz!

🗳️ 🗳️ 🗳️

🟢 PROJEKT #33 GÓRKA SZCZEPIŃSKA. REAKTYWACJA!

Projekt zakłada kompleksowy remont Górki Szczepińskiej tak, by stała się miejscem rekreacji i odpoczynku dla mieszkańców zachodniego Wrocławia, zwłaszcza osiedli Szczepin i Popowice. Dwa place zabaw powiązane tematycznie z Odrą – drewniana barka i wodny plac zabaw, miejsca na ogniska i grille, wiaty, taras widokowy na Odrę i boisko do siatkówki stworzą tu miejsce dla wszystkich mieszkańców niezależnie od wieku. Oprócz tego wytyczenie nowych ścieżek, nasadzenia drzew i ławki. Walor edukacyjny spełni ścieżka przyrodnicza o faunie i florze Odry.

🟢 PROJEKT #39 RESTAURACJA ZABYTKOWYCH BRAM WJAZDOWYCH W ZAJEZDNI POPOWICE

Projekt zakłada renowację bram wjazdowych w zabytkowych halach na Zajezdni Popowice, które nie miały takowej czynionej od początku lat dziewięćdziesiątych. Wskutek czego doszło do deformacji ich konstrukcji, łuszczenia się lakieru, a przez to niektórych z nich nie da się nawet skutecznie domknąć. Bramy by zdemontowano, odbudowano ich konstrukcję, uzupełniono ubytki ponownie polakierowano i założono w to samo miejsce. Dzięki temu poprawiłaby się estetyka przestrzeni publicznej oraz wzrosło by bezpieczeństwo przechowywanych eksponatów muzealnych na terenie hali.

GŁOSOWANIE
🗳️ 🗳️ 🗳️
https://www.wroclaw.pl/budzet-obywatels…/glosowanie-wbo-2020

ZASADY
🗳️ Głosowanie rozpoczynamy 18 września o godzinie 9.00, potrwa dwa pełne tygodnie, do 5 października, do godz. 23.59

🗳️ Głosowanie odbywa się w formie elektronicznej i w formie papierowej.

🗳️ Głosować można elektronicznie na portalu www.wroclaw.pl/wbo oraz za pomocą formularzy papierowych. Aby zapewnić bezpośredniość głosowania, papierowe karty zostały ponumerowane i będą wydawane mieszkańcom pojedynczo w punktach do głosowania. Punkty do głosowania znajdują się w Centrach Obsługi Mieszkańca:

ul. G. Zapolskiej 4
pl. Nowy Targ 1-8
ul. W. Bogusławskiego 8,10
al. M Kromera 44

🗳️ Obcokrajowcy nieposiadający numeru PESEL mogą głosować za pomocą formularzy papierowych. W punkcie do głosowania zamiast numeru PESEL podają wówczas numer innego niż dowód osobisty dokumentu tożsamości.

Uwaga!
Szczepińsko-popowickie aktualności na temat WBO 2020 i wspólnej walki o projekt #33 i projekty osiedlowe na bieżąco na stronie wydarzenia FB.