O potrzebie zabezpieczenia popowickiej odnogi Parku Zachodniego (tereny wokół Hali Orbita) pisaliśmy wielokrotnie zarówno na profilu fb #mojepopo jak i #popowiceonline. Od paru miesięcy toczyliśmy także realny bój o zabezpieczenie tego terenu przed parkującymi jak popadnie kierowcami przy okazji prawie każdej dużej imprezy masowej.


Zobaczcie proszę, jakie czynności podjęliśmy w sierpniu 2017 r. i jak wyglądał dalszy ciąg załatwiania tej sprawy w kontaktach z jednostkami Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

☑ Problem: Zabezpieczenie popowickiej części Parku Zachodniego (tereny wokół Hali Orbita)
Zabezpieczenie parku przed kierowcami parkującymi na dziko na terenach przylegających do parkingu przy Hali Orbita (ul. Wejherowska)
– regularne fotografowanie kierowców łamiących przepisy
– regularne zgłoszenia do Straży Miejskiej/Policji w dniu wydarzeń masowych

Podjęte starania urzędowe
– zgłoszenie problemu dzikiego parkowania na piśmie w Sekretariacie Zarządu Zieleni Miejskiej w dniu 30.08.1
– odpowiedź pisemna z Zarządu Zieleni Miejskiej informująca o przekazaniu sprawy do odpowiedzialnej komórki ZDiUMu, wysłana w dniu 18.09.17

Działania komplementarne/wzmacniające
– złożenie pisma w dniu 11.09.17 w siedzibie Rady Osiedla Pilczyce/Kozanów/Popowice Północne na ręce p. Stanisława Zatonia
Komentarz: pismo zaginęło w szafie Rady Osiedla i nigdy nie wpłynęło do porządku obrad

STATUS KOŃCOWY: obietnica wykonania prac zabezpieczających w pierwszych miesiącach 2018 r.

Oto rezultaty działań po stronie Zarządu Zieleni Miejskiej (foto: 30.01.18)

 

NASZ KOMENTARZ:

Jesteśmy w 100% świadomi tego, że ustawienie tych słupków przed wjazdami na alejki parkowe oraz docelowo przy przepompowni nie rozwiązuje problemu parkowania w tym rejonie. Problem jest złożony i systemowy. Na cały teren wokół Hali Orbita należy spojrzeć całościowo i wyszukać takie rozwiązanie, które zapobieże rozjeżdżaniu także naszego osiedla, jego poszczególnych ulic oraz trawników.
Do tego tematu będziemy chcieli wrócić w najbliższych miesiącach.

Na ten moment dziękujemy jednak Zarządowi Zieleni Miejkskiej za dotrzymanie słowa i bieżące zabezpieczenie naszych popowickich, bezcennych terenów zielonych.   Czekamy także na obiecane nasadzenia (wiosna 2018) oraz podwyższenie krawężników, gdzie to możliwe.

PROBLEM PO WYKONANIU PRAC:
Ano taki oto…

STATUS: zgłoszony telefonicznie do Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu przez Popowice Online/Moje Popo.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *