➡️ PoPoChoinka – co to takiego?

Cel główny akcji: ubranie wybranego drzewka iglastego na naszym osiedlu. Chcemy tą akcją wzmocnić także relacje między nami , sąsiadami, pokazać raz jeszcze, że możemy zrobić coś pożytecznego przy udziale nas – mieszkańców, małego biznesu na Popowicach oraz wszystkich chętnych do wsparcia tego przedsięwzięcia agend działających na osiedlu.

➡️ Przebieg wydarzenia

Wspólne ubieranie drzewka udało się w 100%.

Było nas tam wielu (ponad 40 osób). Rozmawialiśmy z Wami i stwierdziliście, że takie wydarzenia są na osiedlu po prostu potrzebne. Cieszy nas to wszystko. Widzimy w tym siłę do organizowania dalszych ciekawych wydarzeń. Wspólna akcja która znowu pokazała, że można zrobić coś jednocześnie dla dzieci (nawet tych w wózkach) aż po seniorów.

Wszyscy uczestnicy mieli możliwość zjeść ciepły barszcz z Kozackiej Chatki, ciepłe drożdżowe paluchy z LeSer, ciasto z lokalnej kawiarni Rondo Cafe. Dla każdego dziecka przygotowane były opakowania ciastek w czekoladzie od Delikatesów Inter-mix. Lokalny sklep motoryzacyjny “Moto-Lech” przekazał symboliczne zawieszki – zapachowe choinki. Finezja Fitness z ulicy Białowieskiej przekazała zaproszenie na darmowe zajęcia.

Kwiaciarnia Niespodzianka z ulicy Wejherowskiej przygotowała piękną podświetlaną gwiazdę która zawisła na samym czubku choinki.

Przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 3 przybyli z dekoracjami.

Za każde zaangażowanie oraz dobre słowo serdecznie Dziękujemy!

Dzieci były w pełni zadowolone gdy na zakończenie odpaliliśmy zimne ognie oraz zaśpiewaliśmy wspólnie kolędę.

Utkwił mi jeszcze jeden świetny widok – gdy wszystkie dzieci w jednym momencie zawieszały ozdoby i ściśle otoczyły dookoła choinkę. Jak by się umówiły, zero przepychanek, płaczu – każdy miał dostęp do swojej gałązki na której zawiesili ozdobę. (jeśli udało się Wam zrobić zdjęcie na którym widać tą “akcję” prześlijcie je nam – Dziękujemy)

➡️Strona wydarzenia na FB

➡️ Ozdoby wykonane przez mieszkańców:

➡️  Relacja foto:

 

 

  

 

PopoRodzina!

➡️  Wszystkim życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *