Drodzy Popowiczanie, Sąsiedzi i Osoby Dobrego Serca,
Rozpoczynamy dziś internetową akcję zbiórki środków, które dzięki Waszemu zaangażowaniu będą w stanie przywrócić normalne życie osobom dotkniętym pożarem z przed paru dni przy ulicy Bobrzej 40.

Nie ukrywamy, że odruch chęci niesienia pomocy oraz szukania kontaktów na osiedlu pojawił się u chyba każdego z nas na Moje Popo/Popowice Online już na etapie obserwacji dramatycznych wydarzeń tej pamiętnej nocy. Większości z nas towarzyszyła wtedy taka uniwersalna myśl „przecież to mogło spotkać także mnie”. Od początku staraliśmy się działać jednak rozmyślnie i z głową pomimo tego, ze ciężko było zachować 100% spokój widząc ogrom zniszczeń.

Dziś wiemy, że o pomoc finansową zwróciły się do nas trzy rodziny, jedna wskazała chęć pozyskania prostych materiałów remontowych (tapety, kleje) z odzysku (zalegające w Państwa szafach). Inne na bieżąco piszą do nas w sprawie dostępu do urządzeń osuszających. Przypomnijmy: nie jesteśmy grupą formalną, lecz „jedynie” społecznością sąsiadów, którym po prostu zależy na losie innych osób. Mimo to, a może właśnie dlatego staramy się pomagać, na tyle ile potrafimy i możemy.

Warto podkreślić, że w tych ostatnich dniach z chęcią udzielenia zarówno symbolicznej jak i wymiernej pomocy zgłosiło się do nas wiele osób prywatnych, zarówno mieszkańców Popowic jak i osób z innych części Wrocławia/Polski, oraz instytucji, które działają na terenie Popowic i całego osiedla od wielu lat. Wspierały nas także wydatnie i nadal wspierają lokalne media. Za wszystkie Państwa listy, wyrazy wsparcia oraz realne działania w imieniu naszej całej społeczności serdecznie dziękujemy! Z części ofert Państwa pomocy mieszkańcy Bobrzej 40 skorzystają już za moment.

Jak Państwo pamiętacie zrezygnowaliśmy z organizacji zbiórki rzeczy na rzecz doraźnej i konkretnej pomocy finansowej. Wszystko po to, by nasi sąsiedzi mogli przywrócić swoje mieszkania do jako takiego stanu używalności. O tym, co konkretnie jest potrzebne przeczytacie Państwo na stronie naszej oficjalnej zrzutki.

Temat pomocy, sposób rozdzielenia środków, współczucie wobec poszkodowanych nie zawsze jest tak jednoznaczne, jak byśmy sobie życzyli. Nie zawsze też wszyscy poszkodowani zachowują się w pełni fair. Pojawiają się nie tylko w polskich głowach myśli „to się teraz nachapie” albo „dlaczego on dostał więcej, a ja nie”.

Bądźmymy ze sobą szczerzy, nie ma takiej możliwości, byśmy zaspokolili wszystkie potrzeby, co więcej – wcale nie zamierzamy. Nie chcemy jednak zostawić naszych sąsiadów samych sobie a wiecznym zawistnikom i malkontentom dać powody do tryumfu z powodu wycofania się z działania.

Będziemy działać do końca na podstawie realnych przesłanek oraz wyznając zasadę „bona fide” – w dobrej wierze. By zostać objętym akcją, każdy z poszkodowanych mieszkańców został poproszony o złożenie podpisu pod oficjalną zgodą. W sposób jasny został także przedstawiony wszystkim beneficjentom model według którego chcemy podzielić zebrane środki.

Zapewniamy Państwa, że w ramach załączonej zbiórki w serwisie zrzutka.pl działamy w 100% transparentnie. Akcja podpisana jest nazwiskiem jednego z liderów grupy osiedlowej #mojepopo, na co dzień dziennikarza publicznej stacji radiowej z Wrocławia. Profil został zweryfikowany zgodnie z regulaminem usługodawcy przelewem, skanem dowodu osobistego oraz dodatkowych dokumentów potwierdzających tożsamość organizatora zbiórki. Wiarygodności całej akcji bez wątpienia nadaje aktywny udział Pana Tomasza Kapłona z portalu PopowiceWroclaw.pl. Jako radny osiedlowy, reprezentuje on okręg popowicki w Radzie Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn. Większość działań, które podjęliśmy dotychczas, podjęliśmy dzięki wydatnej pomocy oraz doświadczeniu Pana Tomasza.

Drodzy Państwo. Prosimy o pomoc finansową dla naszych sąsiadów. Dzięki naszemu i Waszemu wsparciu będą oni mogli znacznie prędzej stanąć na nogi i pozbierać się po dramatycznych wydarzeniach ostatnich dni. Dziękujemy za każdą przelaną na konto tej zbiórki złotówkę! O dalszych postępach i krokach będziemy informować Państwa w sekcji „Aktualności”. Liczymy na Państwa wielkie serce i chęć niesienia pomocy ludziom doświadczonym ciężko przez los. Warto im pomóc. Dobro wraca!

P.S. 10.000 zł? – tak, jesteśmy świadomi to jedynie kropla w morzu potrzeb. Zbiórka online to jednak dopiero pierwszy etap naszej zorganizowanej akcji niesienia pomocy. Jesteśmy w ciągłym kontakcie z lokalnymi działaczami oraz przedstawicielami popowickich instytucji tak, by móc nieść pomoc take poza internetem. Więcej informacji już wkrótce!

Sąsiedzi z Popowic
Połączone siły grup:
#mojepopo
#popowiceonline
#osiedlepopowicewrocław
#lepszawejherowska

https://zrzutka.pl/pomagambobrzej40

Wysłane do informacji:


Radio RAM, Radio Wrocław, Meloradio, ESKA INFO Wrocław, Radio GRA 95,1 FM Wrocław, TVP3 Wrocław, Echo24, Gazeta Wrocławska

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *