Zrobiliśmy to, złożyliśmy jako inicjatywa osiedlowa #mojepopo swój pierwszy wniosek o grant dla akcji szkoleń dla popowickich dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z udzielania pierwszej pomocy. Całość akcji chcielibyśmy zrealizować pod nazwą #PoPomoc.

Uczyniliśmy to w ramach pilotażowego programu dofinansowań małych oddolnych projektów , do kwoty 5.000 zł, wprowadzonego w tym roku przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego  pod nazwą Dolnośląskie Małe Granty. 

Dlaczego akurat pierwsza pomoc? Chcielibyśmy zupełnie symbolicznie rozpocząć nasze działania na Popowicach od „inwestycji” w najmłodsze pokolenia. Temat udzielania pierwszej pomocy i kształcenia w tym temacie wydaje się nam nieodzowny na najwcześniejszych etapach ludzkiego życia.

Ranking zgłoszonych do programu Dolnośląskie Małe Granty projektów, być może także naszego (tak, bardzo na to liczymy), znajdziecie już 2.11.17 na tej stronie.

Popowice, trzymajcie za nas kciuki! 🙂

 

Status: wniosek odrzucony ze względu na zbyt dużą ilość atrakcyjnych wniosków startujących w programie dofinansowań; kolejne podejście do tematu – złożenie wniosku w kolejnej edycji programu – na początku 2018r.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *