Sąsiedzi, już teraz macie okazję wpłynąć na wygląd swojego osiedla!

W ramach projektu: „Kwiaty, pszczoły i biedronki z popowickiej łąki” ukwiecajmy nasze najbliższe otoczenie.

Będziemy tworzyć rabatki i mini łąki kwietne oraz zbudujemy domki dla owadów oraz stworzymy tabliczki edukacyjne informujące o tym dlaczego łąki i owady pełnią ważną funkcję w środowisku miejskim.

Dnia 26. 09 zapraszamy kilkuosobowe, sąsiedzkie grupy do działania. Wspólnie dobierzemy sadzonki idealnie pasujące do miejsca, które będziemy ukwiecać, a następnie zasiejemy łąki kwietne i obsadzimy rabatki bylinami miododajnymi.

Następnie dnia 03.10 podczas warsztatów z pomocą instruktora będziemy robić domki dla owadów, które w przyszłości zamieszkają utworzone rabatki i obsiane łąki. Po skończonych pracach twórcy owadzich domków umieszczą je w pobliżu wzrastających łąk.

Ostatnie wydarzenie realizowane będzie 10.10. Będzie miało ono charakter warsztatowy i obejmować będzie wykonanie tabliczek informujących o zrealizowanym projekcie – jakie są korzyści z łąk i bytujących owadów. Zostaną one umieszczone na łączkach obok owadzich domków.

Autorką projektu jest Ewelina Kozłowska – nasza sąsiadka z Popowic oraz dzielna członkini stowarzyszenia Moje Popo. 🙂 Zapraszamy do aktywnego udziału w akcji w jej i naszym imieniu.

Zapisy pod adresem: e.kozlowska_79@tlen.pl lub telefonem: 694355929
Uwaga! Liczba miejsc ograniczona!

Sprawdź Sąsiedzie/Sąsiadko także wydarzenie na fejsbuku.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *