Niczym bumerang powraca w sezonie jesienno-ziemowym na Popowicach, i zapewne nie tylko tu, temat osób bezdomnych szukających schronienia na naszych klatkach schodowych. O tym z jaką skalą problemu mamy do czynienia niech świadczą wpisy z profilu serwisu #popowiceonline. O problemie hałasujących, defekujących i nierzadko spożywających na naszych piętrach alkohol osób piszą w zasadzie mieszkańcy wszystkich głównych popowickich ulic.

W #mojepopo od parunastu dni zastanawiamy się, co poza działaniami już nam znanymi, czyli:
– solidarne i konsekwentne wzywanie służb przez współdziałających ze sobą sąsiadów (Policja, Straż  Miejska)
– dbałość o zamykanie drzwi wejściowych

możemy jeszcze zrobić.

Inspiracją dla nas stał się ten oto afisz przygotowany przez  Zarządcę popowickiego osiedla, czyli SMLW Popowice,:

Postanowiliśmy odpowiedzieć na to wezwanie, proponując ad hoc zmianę kodów do naszych popowickich domofonów. Wyraziliśmy takie zapotrzebowanie w poniższym piśmie:

Z wielką radością powitaliśmy fakt szybkiej reakcji ze strony Zarządu SMLW Popowice, który poparł pomysł zmiany kodów w tym oto piśmie:

Czy ten mały krok przybliża nas do normalizacji sytuacji na naszym osiedlu? Jesteśmy w 100% przekonani, że nie.  W związku z tym w najblższych dniach będziemy chcieli wykonać nastepujące kroki:

– spotkać się z przedstawiecielami osiedli sąsiadujących z naszym w celu wymiany dośwadczeń, glównie w kwestii problemu osób bezdomnych
– zaproponować projekt graficzny plakatów oraz serię klipów video uświadamiających w prosty i dobitny sposób zagrożenia wynikające  z braku dbałości o zamykanie drzwi wejściowych do naszych bram
– pokazać modelowo wzór spotkań sąsiedzkich w celu zachęcenia innych do ochrony wspólnej własności
– pokazać rozwiązania na innych osiedlach wrocławskich, które wpłynęły pozytywnie na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa ich mieszkańców

Więcej informacji już wkrótce.
#mojepopo

2 thoughts to “bezpieczeństwo i czystość popowickich bram – nasze kroki i propozycje

 • Popolo

  Wszystkie osiedla starego typu i nowego mają problem. Jedynym rozwiązaniem jest systematyczne pilnowanie. Trzeba nadmienić o przypadkach palenia i zapruszania ogniem. Smród po takich bezdomnych wiąże się z otwieraniem i wietrzeniem a w zimie to nie jest dokładnie dodatkowych pieniędzy na ogrzewanie..
  Całokształt to zmiana systemu np kamery video oraz inny sposob zabezpieczania drzwi wejściowych jak zamiast kodów to pastylki immobilajzer.

  Odpowiedz
  • admin

   Popolo, dzięki wielkie za wpis. Jesteśmy podobnego zdania i chcielibyśmy w jakiż wyrazisty sposób już wkrótce pokazać, że warto rozmawiać. Pozdrawiamy!

   Odpowiedz

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *