Drodzy Sąsiedzi,

Konsultacji w sprawie Funduszu Osiedlowego ciąg dalszy. Rada Osiedla Pilczyce – Kozanów – Popowice Płn. przygotowała ankietę, za pomocą której chce zebrać Państwa głosy na konkretne pomysły. Ma to dać dodatkowe informacje Radzie na temat tego, co wg nas jest najcenniejsze/najważniesze do zrealizowania.

Proszę pamiętać o jednym: to, że oddany głos nie oznacza realizacji danego pomysłu. Rada może dane pomysły rekomendować Urzędowi Miasta (i tu ważny jest Państwa głos!), ale koniec końców decyzję podejmuje odpowiedni departament UM.
Mimo tylu obwarowań i niepewności, zachęcamy Państwa do aktywnego uczestnictwa w tej ankiecie. To jedyny realny sposób na sprawdzenie tego, co z pktu widzenia osiedla Popowice jest potrzebne.

Nasze uwagi:
– trwają działania rodziców z Przedszkola 104, by remont dachów nie musiał być poddawany pod Fundusz Osiedlowy. Rodzice słusznie wskazują, że jednostka ta powinna zostać wyremontowana pilnie z innego żródła finansowania i chcą o to walczyć, a my ich w tych staraniach aktywnie poprzemy.
To samo można odnieść do projektu remontu elewacji w Szkole Podstawowej Nr 5 przy Jeleniej.

Naszym zdaniem jest swego rodzaju patologią w kontekście miejskiego budżetowania zajmowanie się chodnikami/jednostkami edukacji akurat z budżetu Funduszu Osiedlowego. Będziemy to jeszcze sprawdzać, by dać jak najwięcej merytorycznych danych.

Link do głosowania:
https://radaosiedla29.pl/fundusz-osiedlowy-konsultacje-ciag-dalszy/


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *